Start Radziejów pokonał na własnym obiekcie Dąb Barcin 2-0 w meczu 20. kolejki V ligi. Było to bardzo ważne zwycięstwo, które ciągle utrzymuje nas w grze o pozostanie w szeregach ligi okręgowej. Bramki dla podopiecznych trenera Jacka Gawineckiego zdobyli Patryk Wojciechowski oraz Patryk Gołdyn.

Początek spotkania był bardzo spokojny, obie drużyny badały się wzajemnie i niewiele działo się pod którąkolwiek z bramek. Po kilkunastu minutach coraz śmielej poczynali sobie gospodarze, którzy zaczęli zagrażać bramce rywali. Po jednej ze świetnych akcji rozegranych od prawej strony przed pustą bramką stanął Damian Czarnota, lecz jego uderzenie wybił z linii bramkowej jeden z obrońców Barcina. Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do 33. minuty. Wtedy to dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony boiska posłał Roszak. Piłkę przedłużył Piotr Markowski wprost pod nogi nabiegającego na dalszy słupek Patryka Wojciechowskiego, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce rywali. Goście domagając się odgwizdania pozycji spalonej strzelca bramki jeszcze długo nie mogli pogodzić się z taką decyzją arbitra, za co ten karał ich żółtymi kartkami. Jeszcze przed przerwą mogliśmy, a raczej powinniśmy podwyższyć prowadzenie, ale pod bramką Dębu zabrakło przede wszystkim zimnej krwi.

Po zmianie stron to naszej drużynie bardziej zależało na zdobyciu kolejnych bramek niż zawodnikom z Barcina. Efektem tego była sytuacja z 53. minuty, kiedy to Tomasza Fijałkowskiego w polu karnym sfaulował bramkarz gości Robert Ciemniak, za co zobaczył czerwoną kartkę, a sędzia wskazał na punkt oddalony od bramki o 11 metrów. Jako że Dąb miał w kadrze tylko jednego golkipera, w bramce stanął zawodnik z pola. Do rzutu karnego podszedł Piotr Markowski, lecz niestety jego strzał trafił w słupek, po odbiciu się od którego już sam wykonawca nie mógł dobijać swojego uderzenia. Sędzia więc słusznie przerwał grę. Start stwarzał sobie kolejne sytuacje, ale ani Radosław Lewandowski, ani Paweł Behlke nie wykorzystali swoich okazji bramkowych. Na szczęście w 78. minucie udało się dopiąć swego. Ponownie z lewej strony piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Bartłomiej Roszak. Pierwszy strzał golkiper gości zdołał jeszcze sparować, lecz zrobił to wprost pod nogi Patryka Gołdyna, który ze stoickim spokojem umieścił piłkę w bramce.

Zwycięstwo Startu w pełni zasłużone, choć powinno być bardziej okazałe. Mieliśmy ogromną przewagę i po raz drugi w tym sezonie okazaliśmy się lepsi od drużyny z Barcina. W środku tabeli zrobił się ogromny ścisk, jeszcze wiele zespołów może spaść z ligi, więc na pewno będzie ciekawie do ostatniej kolejki. Już w najbliższą sobotę na własnym boisku rozegramy derbowe spotkanie z Gopłem Kruszwica. Będzie to więc szczególne spotkanie przede wszystkim dla strzelca drugiej bramki Patryka Gołdyna, który przyszedł do nas właśnie z drużyny v-ce lidera.

Skład Startu: Dobrzycki - Świątkowski, Kardasz, Markowski, Gołdyn (85' Marczewski) - Wojciechowski, Behlke, Roszak - Fijałkowski (89' Żywica), Czarnota (60' R. Lewandowski), K. Lewandowski (c).

W rezerwie pozostali: Świerski, M. Adamkiewicz, Piątkowski, Owedyk.