Nie tak wyobrażali sobie inaugurację rozgrywek zawodnicy Startu Radziejów. W rozgrywanym w Janowcu Wielkopolskim meczu miejscowa Sparta pokonała Start aż 4-0. Nasi zawodnicy całkowicie przespali pierwszą część spotkania, którą przegrali 3-0. Traciliśmy głupie bramki po błędach, które z pewnością nie mogą już się powtarzać. Mecz mógł jednak potoczyć się inaczej, gdyby sędzia odgwizdał ewidentny rzut karny za faul na Lewandowskim. Po ostatnim gwizdku sam arbiter przyznał, że popełnił błąd. W drugiej odsłonie rywalizacji gospodarze cofnęli się na własną połowę, grając głównie z kontrataku. Nasz zespół próbował to wykorzystać i stworzył sobie kilka naprawdę dogodnych sytuacji do zmiany rezultatu. Niestety próby Markowskiego, Fijałkowskiego czy Behlke nie znalazły drogi do bramki rywala. Przez ostatnie kilka minut Sparta grała w osłabieniu, po tym jak jeden z zawodników nadepnął na leżącego Patryka Wojciechowskiego. Jeszcze mocniej więc ruszyliśmy do ataku, co niestety zemściło się w ostatniej z doliczonych minut, kiedy to gospodarze wyprowadzili skuteczny atak ustalając wynik na 4-0.

Skład Startu: Dobrzycki - Świątkowski (46' Piątkowski), Kardasz (65' Świerski), Markowski, Gołdyn - Wojciechowski, Behlke, Roszak - Fijałkowski, Czarnota (75' Marczewski), Lewandowski (k).

W naszym zespole w przerwie zimowej doszło do sporych roszad kadrowych. Obowiązki służbowe zmusiły do zawieszenia butów na kołku takich zawodników jak Łukasz Radaszewski czy Adam Matusiak. Ograniczoną możliwość grania mają także studenci: Aleksander Owedyk, Radosław Lewandowski i Karol Słomczewski. W podobnej sytuacji znaleźli się również Dawid Igła, Kamil Świerski oraz Piotr Adamkiewicz, a swoją przygodę z piłką zawiesił Kamil Konwent.

Na szczęście były również transfery do klubu. Nowymi-starymi zawodnikami Startu zostali pomocnicy Patryk Wojciechowski oraz Paweł Behlke. Na pół roku wypożyczony do klubu został lewy obrońca Patryk Gołdyn, dotychczas występujący w Gople Kruszwica. Ponadto do pierwszego zespołu dołączyło kilku juniorów, z których do składu przebił się na razie tylko Damian Czarnota.

W przerwie między rundami doszło również do zmiany kapitana. Rolę tę będzie teraz pełnił Konrad Lewandowski, który otrzymał najwięcej głosów. V-ce kapitanem został z kolei Bartłomiej Roszak.