W dniu dzisiejszym zakończyła się runda jesienna sezonu 2015/16. W ostatniej kolejce Start Radziejów uległ Unii Janikowo 0-1. Od pierwszego gwizdka arbitra to goście mieli optyczną przewagę. Wynikało to m.in. z założeń taktycznych naszego zespołu, który przed przerwą grał pod silnie wiejący wiatr, więc cofnęliśmy się do defensywy i próbowaliśmy swoich sił po kontratakach. Unia dobrze się czuła w posiadaniu piłki, więc kilka razy potrafiła zagrozić naszej bramce. Świetnie jednak spisywał się Łukasz Radaszewski i to głównie dzięki jego fantastycznej postawie udało się zejść na przerwę z wynikiem bezbramkowym.

Po zmianie stron nasza taktyka nie ulegała zmianie do czasu aż goście wyszli na prowadzenie. A udało im się to stosunkowo szybko, bo już w 53. minucie po błędzie jednego z obrońców piłkę do naszej bramki skierował Marcin Zaleski. Po tej bramce mecz stał się bardziej otwarty. Nasz zespół dążył do wyrównania za wszelką cenę, lecz niestety ostatecznie to goście mogą cieszyć się z trzech punktów.

Unia Janikowo została mistrzem jesieni. W 15 meczach zgromadziła 35 punktów. Nasz zespół z kolei zdobył tych punktów ponad dwa razy mniej. Z 17 oczkami plasujemy się na 10. pozycji w tabeli. O ile do 5. kolejki wszystko wyglądało bardzo dobrze, to przez kolejne 10 serii gier zgromadziliśmy zaledwie 6 punktów. Po dobrym starcie oczekiwania były bardzo wysokie, lecz później musieliśmy zejść na ziemię i walczyć o każde kolejne punkty. Nie da się ukryć, że w tej drużynie potrzebne są nowe twarze i mamy nadzieję, że wiosną ktoś do nas dołączy. Ale zanim to nastąpi to już w najbliższą sobotę na własnym obiekcie rozegramy ostatni mecz w tym roku, kiedy to w ramach 16. kolejki podejmować będziemy Zdrój Ciechocinek.

Skład Startu: Radaszewski - Piątkowski, Świerski (65' P. Adamkiewicz), Markowski (c), Świątkowski - Fijałkowski, Roszak, Matusiak - Konwent (65' Owedyk), Słomczewski, K. Lewandowski.

W rezerwie pozostali: Dobrzycki, M. Adamkiewicz, Igła, Marczewski.